WYCIECZKI

Na recepcji Aparthotelu dostaną Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące najciekawszych miejsc Krakowa. Dodatkowo na każde życzenie możemy zorganizować Państwu:

  • przewodników którzy oprowadzą i opowiedzą historię popularnych miejsc,
  • melexy z kierowcami którzy zawiozą Państwa w wyznaczone miejsce,
  • piesze wycieczki po Starym Rynku i Kazimierzu, fabryce Schindlera,
  • wypożyczalnię rowerów,
  • wiele innych atrakcji.

Kraków to nie tylko Wawel i Sukiennice. Możemy zorganizować Państwu wycieczki w każde miejsce w pobliżu miasta które koniecznie trzeba zobaczyć:

  • Aushwitz Birkenau – miejsce upamiętnienia najstraszniejszej w historii Świata przemyślanej i zorganizowanej zagłady ludzkiej, jaką był zbudowany przez Niemców obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Tutaj każdy z nas ma okazję poznać mroczną stronę pomysłodawców i tragiczną historię ofiar tego miejsca. Każdy osoba na świecie powinna zobaczyć to miejsce.
  • Kopalnia Soli w Wieliczce – jest to jedyna kopalnia soli na świecie zachowana w tak dobrym stanie i oferująca swoją wielkością cały dzień zwiedzania. Oprócz samych tras turystycznych Kopalnia może zaoferować organizację takich imprez jak wesela, komunie czy konferencje, obywają się tu także msze, a goście mogą wynająć podziemne pokoje noclegowe. Nie bez przypadku Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i przyciąga ponad milion turystów rocznie, a po bilety stoi się w długich kolejkach.
  • Zakopane – położona u podnóża gór zimowa stolica Polski. Tego miasta nie trzeba nikomu przedstawiać. Wysokie góry, piękne doliny i bogata przyroda decydują o zaletach tego miejsca. Coraz lepsze połączenie drogowe sprawia że taka wycieczka okazuje się fajną przygodą którą można zrealizować w jeden dzień.
  • Wadowice – miejscowość rodzinna Jana Pawła II. Trasa ma na celu przybliżenie życia Papieża poprzez jego dom rodzinny, etapy pontyfikatu, czasy wojenne, a na koniec jego wizyty do Polski. W ramach wycieczki mogą Państwo odwiedzić Kalwarię Zebrzydowską – największą Kalwarię w Europie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie znajdują się relikty Siostry Faustyny Kowalskiej, a na koniec Centrum Jana Pawła II, w którym można zobaczyć sutannę z zamachu na jego życie.