SAUNA

Sauna to gorąca terapia tak dla ciała jak i duszy…. Jest to nie tylko miejsce które redukuje codzienny stres i zmęczenie ale także pozbywa się toksyn z ludzkiego ciała. Regularne korzystanie z sauny zapewnia skórze piękny wygląd bez konieczności zabiegów dermatologicznych.

Początki sauny sięgają starożytności gdzie w zamkniętych pomieszczeniach takich podpalano kamienie aby potem polewać je wodą tworząc gorącą atmosferę. Pierwsze zapiski stosowania takich metod relaksu można znaleźć wśród Azteków, Indian i Eskimosów. Tradycja podgrzewania powietrza przetrwała do dziś i stanowi ważny element wypoczynku i regeneracji.

Prozdrowotny wpływ saun na organizm człowieka jest bezdyskusyjny, jednak pod warunkiem zachowania pewnych zasad. Piętnastominutowy seans w rozgrzanej saunie do 100 stopni podnosi temperaturę skóry o kilka stopni a temperatura ciała zwiększa się o jeden stopień w wyniku czego zabijane są wirusy i bakterie przez wzmożoną produkcję ciałek odpornościowych. Ważnym elementem gorącej terapii jest wzięcie po wyjściu z sauny naprzemiennie zimnego i gorącego prysznica, a na końcu 30 minutowy relaks. Tak zrealizowany czas zagwarantuje nam doskonałe samopoczucie, rozluźni mięśnie i zaktywizuje krążenie naszego ciała.

Zasady dobrego korzystania z sauny:

  • pojedynczy seans nie powinien przekraczać 15 min,
  • maksymalna liczba powtórzeń przy jednym seansie nie powinna przekraczać 3 wejść,
  • z sauny korzystaj maksymalnie 2 razy w tygodniu,
  • przed wejściem do sauny dobrze wytrzyj się ręcznikiem co spowoduje wzmożone pocenie,
  • po wyjściu z sauny stosuj naprzemiennie zimny i gorący prysznic,
  • nie korzystaj z sauny w przypadku ciąży, problemów z krążeniem i w trakcie silnej grypy,
  • nie korzystaj z sauny po wypiciu alkoholu lub po dużym obiedzie,
  • po zakończonym seansie odpocznij 30 minut aby twój organizm mógł powrócić do normalnych warunków.

Klienci Aparthotelu Atlantic mogą korzystać z sauny bezpłatnie.

Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie odrębnego niż hotelowy regulaminu zajęć sportowych, który znajduje się na recepcji klubu.